قبله هفتم

وبلاگ شخصی عبدالرضا هلالی

امام رضا دوست دارم
ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

 

چه می شود که  شوم کبوتر حرمت                 

                                            که آشیانه کنم  به سایه کرمت

گر چه از کم کمترم ، حلقه به گوش این درم       

                                           یا به زنجیرم نما  یا بده بال و پرم

                                          یا علی موسی الرضا

ارتباط با ائمه فقط با زیارت جسمانی نیست چون انسان  فقط این جسم نیست ، ما از همین راه دور می تونیم حضور روحانی پیدا کنیم و حقیقتمان را امام رضائی کنیم .

السلام علیک یا سلطان علی بن موسی الرضا

میلادت مبارک مبارک مبارک  


 
رفيق با صفا
ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

سلام ؛ یه رفیق خیلی با صفا و مشتی و اهل تقوا دارم ، هیئت دار بزرگی تو شهرشون هست . پیراهن مشکی اش ۳۰ سالی هست از تنش بیرون نیومده اهل معرفت بسیار بسیار عاشق سیدالشهدا .

زندگیش وقف حسینه : واقعا وقف حسینه هر چی پول داره خرج حسینیه ای که می سازه می کنه ؛ ( آخه هر کسی پولش گذشت از جونش هم می گذره ... ) می گفت مشهد بودم یکی اومد جلو گفت فلانی توئی ؟ گفتم آره . یه سیلی محکم زد تو صورتم و آب دهان به صورتم انداخت شروع کرد فحش دادن بهم ، می گفت یه نگاهی بهش کردم ، گفتم :  آقا جون تو محب علی هستی ؟ با بی تربیتی یه فحش بهم داد گفت به تو چه ؟ گفتم یه سیلی هم این طرف صورتم بزن . چون تو علی رو دوست داری حالا رو نادونیت حرفی شنیدی از من خوشت نمی یاد آقا جون عیب نداره ...

حالا این بندگان خدا ابا عبدالله رو دوست دارند ؛ عاشق حسینن اگه نبودن که اصلا منو نمی شناختن کاری هم با من نداشتن طوری نیست آقا دلخوری نداره.

                                                                                              جونم علی مدد


 
قبله هفتم
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

من در وبلاگ قبله هفتم که با نام من است سعی ندارم . در تائید خود و یا در  تکفیر کسی مطلبی  نوشته و یا تبادل لینک و این برنامه ها رو داشته باشم . زیاد هم در دنیای نت سیر نمی کنم ، علاقه ای هم به این کار ندارم گاهی نوشته هائی را چه از قدیم و یا جدید که بر کاغذ دارم . همسرم در وبلاگم  می گذارند . کلیه نظرات که دوستان می گذارند برای عموم گذاشته خواهد شد تا همه نقطه نظراتشون رو چه منفی چه مثبت ببینند و خود قضاوت کنن. امّا دوستانی که به هر دلیل غیبت کسی دیگر را در نقطه نظراتشون دادند عموما حذف خواهم کرد . چون من نمی خواهم حق کسی به گردنم بماند یعنی انقدر دارائی ندارم که بخواهم مفت و مجانی و بی سبب آن را به باد دهم . بیائید سعی کنیم بجای صحبتهای پوچ و به قول خودمونی کَل کَل های بیهوده سعی در بندگی کردن خدا داشته باشیم . خدایا کسیکه به تو برسد هیچ کم ندارد ولی اگر کسی به تو نرسیده باشد هر چه هم داشته باشد هیچ ندارد در این هفته ای که گذشت توفیق زیارت حرم حضرت معصومه ( سلام الله علیه ) و دست بوسی خدمت علماء و مراجع عِظام به من دست داد.به لطف خداوند به دیدار حضرت آیت الله بحجت رفته و ایشان توصیه هائی جهت بهبود حنجره ام نمودند. و دعائی در حقم فرمودند که خدا را شاکرم .

پس از آن به بیت پر نور حضرت  آیت الله میرزا جواد تبریزی رحمت الله علیه رفته و خاطرهء سال گذشته را که به دست بوسی ایشان در زمان حیاتشان نائل آمده بودم را زنده کردم ، که جانماز ایشان هدیه ای بس ارزشمند بود که نزد من است . خدمت مرجع عالیقدر آیت الله وحید خراسانی رسیدم و از نصایح ایشان بهره بردم و سوالی که از بابت زخم زدن و عزاداری در رثای سیدالشهدا نمودم و جوابی که خود هم قائل به آن بودم  از ایشان گرفتم .حسین جان ،تو شاهدی که انشاءالله ما آمده ایم راه تو را احیاء کنیم . آمدیم درس بگیریم . و حضور در مجلس شما به خداوندی خدا اعلام همین معنا ست .

دوستان من هر که در عالم بنده خداست بر سر سفره حسین بندگی آموخته است . اگر بندگی را ریشه یابی کنیم مبینیم بندگی در زندگی سیدالشهداست . آئین نماز و بندگی را او رواج داده است ، پدر بندگی خدا حسین است.


 
عبدالرضا هلالی
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

ما همیشه می گردیم تا اون چیزی که سبب تائید ماست پیدا کنیم همین باعث می شه که از هیئات فیض نبریم . ما بابیستی ناصح داشته باشیم .باید معاشرت با خدا داشت ، میگه یا شاه کُل نجوی ، همه حرف این است که او شاهد نجوای ماست . با ما حرف می زنه ولی ما نمی شنویم ولی ابی عبدالله شنید....

آیا می شود منکر شد که او ما را نمی بیند پس اعتقادات ما ضعیف است . چقدر بر امام حسین مایه گذاشتی دوست من هر چقدر مایه گذاشتی همون اندازه نمک بهت می ده هرچقدر به مجالس دعا احتیاج نشان بد ی همون اندازه به تو میدهند . پس بیا و ابراز احتیاج کن .حضرت آیت الله بحجت فرمودند: ائمه این دعاها و زیارات را برای اتصال ما گفته اند که ما با لحن های مختلف دگرگون و متحول بشیم  دعاها نردبان است ، دعاها پَر است آدم را سبک می کند و در اوج می دهد.

امام سجاد (ع) گریه می کردند و می فرمودند: خدایا منو از چشم ناپاک ، حسود ، نگهدار، اهلم و خانه ام را...

در آخر ابو حمزه هست آب کم جو ، تشنگی آور به دست .....چقدر سزاوار بود که انسان ساعتی را اختصاص به خود می داد که چیزی او را سرگرم نکند و درآن ساعت نفس خود را حسابرسی می کرد و می اندیشید که چقدر برای خدا کار کرده است . لذا هر کسی خود حسابرسی اعمال خود را کند . بر عیبهای خویش واقف می شود و به گناهانش احاطه می یاد و در خواست بخشش و عفو از درگاه او  میکند و درنتیجه عیبهای خود را اصلاح میکند... اِلهی لا تُزِغْ قُلوبنا بَعدَ اِذْهَدَیتَنا .


 
وزن غزل
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه تعالی

وزن غزل گم می شود در این زمانه

                           وقتیکه شاعر می نویسد بی بهانه

تا آنزمان که بینتان بودم، نبودم  

                                 چیزی نگفتم با زبان شاعرانه

فردا که خورشید حقیقت سر برهنه

                                    می آید آشقته به مهمانی خانه

می گویم اینجا عاشقی باقی نمانده

                                     جز در درون شعرهای عاشقانه

می گویم اینجا زیر پا شخصیت ماست

                                     تصویر بعد، تابوت مرگ بر روی شانه

  می گویم اینجا شاعری حرمت ندارد

                                     جز شاعر معمولی شعر و ترانه

می گویم و می سوزم و  فرقی ندارد

                                      با حالت مردانه گفتن یا زنانه


 
شهادت امام جعفر صادق
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:
شهادت امام جعفر صادق رئيس مذهب تشيع را به شما تسليت مي گويم.
 
به بهانه تخريب بقيع به دست وهابيون
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

دوستی دارم که خاطره ای از حضرت آقا ( مقام معظم رهبری ) عرض کرد ایشان فرمود از قول آقا که ما از سوی آیت الله جنتی دعوت شدیم به محضر رهبر ، آقا بعد  از صحبت کردن فرمودند بین شما مداح و ذاکر هم هست ؟ از قضا یکی از مداحان هم در آن جمع حضور داشت . اون مداح را معرفی کردند نزد آقا . بعد آقا فرمودند با همین لحن یه روضه ی حضرت زهرا برایمان بخوان ، اون مداح هم روضه حضرت زهرا را خواند . بعد از روضه آقا فرمودند من یک خاطره بگویم و فرمودند : خدمت رهر کبیر انقلا بودیم ( حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ) و ایشان برای من نقل کرد که روزی در ایام سال های اول انقلاب یه سری از علمای اسلام به سفر زیارت خانه خدا رفتند در آنجا با بزرگ عربستان ( در آن زمان ) دیدار کردند ، علما به بزرگ آنها گفته بودند اجازه بدهید ما ایرانیها از پول خودمان قبرستان بقیع را درست کنیم ، بزرگ آنان هم گفته بود باید رهبر انقلاب ( امام خمینی رحمت الله علیه ) دستور بدهد اگر ایشان بفرمایند ما خودمان قبرستان را می سازیم ؛ علما خلاصه با خوشحالی به خدمت حضرت امام آمدند ایشان هم فرمودند هر چه علامه طباطبائی بفرمایند حرف من است ، آنها هم رفتند خدمت علامه و موضوع را گفتند ایشان اندکی تفکر کردند و فرمودند : این قبرستان بقیع سند مظلومیت شیعه و حضرت زهراست. اینها می خواهند سند مظلومی شیعه رو محو کنند . می بایست قبرستان بقیع تا روز قیامت همین گونه باشد. وقتی که آمده بودند دوباره خدمت حضرت امام و گفته ی علامه رو عرض کرده بودند امام رحمت الله علیه سه مرتبه قسم خورد و فرمود والله قسم ، والله قسم، و الله قسم اگر من هم قرار بود بگویم همین می گفتم ؛ بقیع باید تا روز قیامت همین گونه خاکی و مظلوم بماند تا ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرج الشریف .


 
اولین عاشق مجنون همان لیلایم
ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه تعالی

من در این یکشنبه بازار شما رسوایم

                                           یا به قول واژه تلخ شما تنهایم

آبروئی که ندارم همه جا ، رفت به باد

                                           باد و موج خطر و حادثه ی دریایم

هر چه گفتید شما از ته دل می گویم ؛

                                          اولین عاشق مجنون همان لیلایم

... و شما باز به طعنه و دلم باز بگو ،!

                                          دومین خلقت بی نقص همین دنیایم

کلمات از دهنم می پرد و پروازیست

                                           رو به ابری که از آغاز غزل آنجایم

دست من نیست که این شعر و  غزل می آید

                                           خود من گم شده ی اول این اماّیم

می فروشم غزلم را به شما؟ قیمت جان!

                                           می خرید ، نه ! به همین دلخوشم و تنهایم


 
آخرين دست نوشته شهيد چمران رحمت الله عليه ( لحظه لقاء)
ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه تعالی

اشاره : متن زیر آخرین دست نوشته شهید چمران است که پس از شهادت از داخل جیبهای لباس خونین او به دست آمده است ، خوب بخوانید ؛ ببینید چمران پیش از شهادت با اعضاء و جوارح خود چه گفته است :

من لحظاتی بعد به شما آرامش می دهم؛ آرامشی ابدی؛ دیگر شما را استثمار نخواهم کرد ، دیگر فشار عالم و شکنجه روزگار را بر شما تحمیل نخواهم  داشت ، دیگر به شما بی خوابی نخواهم داد و شما نیز دیگر از خستگی فریاد نخواهید کشید ، از درد و شکنجه از بی غذائی و سرما و  گرما شٍکوه نخواهید کرد ، آرام و آسوده برای همیشه در بستر  نرم خاک آسوده خواهید بود. امّا امّا امّا این لحظات لقاء پروردگارم و لحظه ی رقص من در برابر مرگ باید زیبا باشد...


 
حديث های سه گانه
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه تعالی

از کتاب نصایح آیت الله مشکینی رحمت الله علیه ، خداوند خطاب به حضرت موسی فرمود : ای موسی سه کار در مقابل تو انجام می دهم تو هم نسبت به من سه عمل انجام بده . موسی گفت آنها چیست ؟ فرمود اول : من نعمت های فراوان بی منّت به تو داده ام تو هم اگر چیزی به کسی دادی منّت مگذار . دوم : من عذر و توبه تو را می پذیرم هر چند نا فرمانی بسیار کرده باشی تو نیز عذر جفاکاران را بپذیر . سوم : من عمل فردا را امروز نخواهم تو نیز روزی فردا را مخواه....


 
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرماید : صبح به صبح همانطوری که خودم می گویم السّلام علیک یا ابا عبدالله الحسین شما هم بگوئید تا به شما توجه کنم....


 
سير عشق
ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آبان ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

بسمه الله الرحمن الرحیم

عاشق در سیر عشق اگر حرف از خیر و شر زد دیگه عاشق نیست ، عاشق فقط از محبوبش می گه ؛ بی مهابا به سمت  محبوبش می ره ، اگر در سیر عاشقی حرف از ضرر و منفعت زد دیگه عاشق نیست کاسب شده در راه عشق ... اگر کسی در وادی عشق موفق باشه ، و آقا رو ببینه از اون تقاضائی نداره چون به بی نهایت رسیده ، به قول امروزیا به آخرش رسیده.