قبله هفتم

وبلاگ شخصی عبدالرضا هلالی

جوابیه و توضیح
ساعت ۱:٤٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: عبدالرضا هلالی ، سپیده دانائی ، آسیب شناسی هیئات حسینی ، آسیب شناسی هیئات مذهبی

 بسمه تعالی
**توجه**
این پست توسط واحد فرهنگی هیئت الرضا (ع) محفل بسیجیان و رهروان شهدا ارسال گردیده است.
 
**توضیح**
ماهنامه سپیده دانائی مدتی است اقدام به انتشار آراء مختلف در زمینه مداحی می نماید که ورود به این مبحث که آیا بعضی از اظهار نظر های فوق از سوی افراد صاحب صلاحیت بوده است یا خیر- در حوصله این مطلب نیست. در شماره نهم این ماهنامه (بهمن ۸۶ ) اقدام به چاپ مصاحبه ای از جناب آقای حاج عبدالرضا هلالی نموده است که فاصله چند ماهه از انجام مصاحبه و انتشار آن جای تامل است. بماند که در همان شماره به مرحوم سید جواد ذاکر نیز توهین هائی صورت پذیرفته است!!
حال در آخرین شماره این ماهنامه مصاحبه ای با جناب کربلائی نریمان پناهی منتشر گردیده است که متن مصاحبه فوق و حواشی پس از آن و قیل و قال های اطراف منجر به ارسال نامه ای از سوی جناب آقای حاج عبدالرضا هلالی گردید  که متن آن به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

مدیر مسئول محترم نشریه سپیده دانائی
سلام علیکم


بر خود فریضه می دانم پیش از هر حرفی تشکر قلبی خود را ابراز دارم که با دلسوزی و جدیت حرفه ای -باب موضوع آسیب شناسی هیئات حسینی را مفتوح نمودید.صداقت شما در ارائه معضلات این وادی و اظهار راه حل های دلگرم کننده اتان تحسین برانگیز و قابل قدردانی است.برای روشن شدن بحث های طرح شده لازم می دانم نکاتی را عرض کنم :

۱-بنده مانند شما معتقدم که درست ترین و اصولی ترین شیوه های مجلس عزاداری -همان سیره اهلبیت علیهم السلام و علماء اعلام و مراجع تقلید و همان هیئت ها و مداح های سنتی است که حاصل خون دل خوردن های کهنه نوکران صادق و با تقوای معصومین می باشد. هرچند به نوآوری صحیح و اصولی -آنگونه که مقام معظم رهبری مدظله العالی عنایت ویژه دارندمعتقدم.  امیدوارم خداوند ما را از آفات دوره آخر الزمان محفوظ بدارد.


۲-لازم می دانم که یادی از استاد ارجمندم حاج منصور ارضی حفظه الله بنمایم که به حق و شایستگی سایه بزرگوار ایشان بر سر حقیر بوده است . خداوند متعال را شاکرم که نعمت پیر و مرادی همچون ایشان را بر جامعه مادحین به حد کمال رسانده است . وجود نازکش آزرده گزند مباد.


۳-با مطالعه متن سخنان دلسوزانه برادر بزرگوار جناب کربلائی نریمان پناهی حفظه الله هم از احساس مسئولیت ایشان و دقت های با شائبه ایشان لذت بردم. فرموده های ایشان هم برای  حقیر مانند مکتبی است که بر خود لازم می دانم از تجربیات ایشان کمال استفاده را ببرم.


۴-جا دارد سلام و درود بی پایان خویش را نثار روح ذاکر دلسوخته سید الشهدا علیه السلام مرحوم سید جواد ذاکر رحمه الله علیه نمایم که شهاب وار در آسمان مرثیه درخشید و انشاء الله بر سفره کرامت جدش مهمان باشد.


۵-من از تمام اشتباه و خطوری که در نوکری ام داشته ام -شرمگین ام و امید وارم که خداوند متعال به مدد حضرت حجت عجل الله تعال فرجه - توفیق خلوص و نوکری شایان به حقیر عطا کند و در این راه به شدت به فرمایشات مراجع عظام تقلید و بزرگان عالم مداحی محتاجم و انشاء الله سرباز گوش به فرمانی برای ولایت و حوزه باشم. و ما توفیقی الا بالله.


۶-فرض است که به دشمنان دین و انقلاب که به هر شیادی مشغول آلوده نمودن فضای مطهر حریم هیئات می باشند تذکر دهم که خون ما ارزانی این قداست هائی است که نسل به نسل و سینه به سینه به دست ما رسیده و مطمئن باشند که هیچ تضاد و جدائی بین نوکران و دوستان آل الله نیست و هر چه هست تلاش برای نوکری بهتر و شایسته تر است. حرمت این بساط و حرمت خادمین صادق این دستگاه بر هر کسی واجب است. ادب در این حریم - بنائی است که انشاء الله از باد و باران گزند نخواهد دید.


۷- اللهم عجل لولیک الفرج


 حقیر  عبدالرضا هلالی

۸۷/۲/۱۳