قبله هفتم

وبلاگ شخصی عبدالرضا هلالی

محبت علی علیه السلام
ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

۱) گروهی از یاران خویش از صفین بر می گشت ، نزدیکی کوفه به قبرستانی رسیدند ، حضرت مولا رو به قبرها نمود و فرمود: (( ای ساکنان خانه های وحشت ، گودال های هولناک و قبرهای تاریک! ای ساکنان خاک ، غریبی ، تنهائی و بی کسی! همانا شما در مرگ سبقت گرفته اید و ما نیز به شما می پیوندیم !! اما به شما از حال دنیا  خبر دهم . بدانید که خانه هایتان که در آن ساکن بودید به دیگران رسید ُ زنهای شما به ازدواج دیگر در آمده و اموالتان نیز بین وارثان تقسیم گردید. خوب حال شما از حالتان به ما خبر بدهید!! حضرت رو به یاران بهت زده اش کرد و فرمود : اگر اجازه سخن به آنها داده می شد می شنیدید که می گفتند : بهترین توشه برایمان پرهیزگاری بود...))

امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب که به حقیقت امیر بیان است در کلامی فرمود: خانهء قبر همانا خانهء تنهائی ،وحشت و غریبی است . آگاه باشید که قبر یا باغی از باغهای بهشت است و یا دریچه ای به سوی دربهای جهنم خواهد بود.

۲) حارث همدانی از یاران و شیعیان مولا بود. روزی خدمت آقا رسید : خورشید در آسمان نظاره گر دیدار وی از مولایش بود. مولا از حارث پرسید : در این هوای گرم چه شده نزد ما آمده ای ؟! حارث پاسخ داد : عشق و محبت شما آقا. در منزل مشغول استراحت بودم ؛ محبت شما رو در دلم مرور می کردم ، دلم برایتان تنگ شد. امام دقایقی سکوت فرمود رو به حارث نمود و گفت : ای حارث همدانی به راستی اگر در ادعای خودت که محبت مرا در سینه داری در کمال صداقت باشی به یقین بدان در ۳ سه زمان و مکان مرا خواهی دید،

اول) هنگام مرگ زمانی که جان به حنجره ات برسد.

دوم) هنگام عبور از پل صراط.

سوم) هنگام حضور در کنار حوض کوثر در کنارم خواهی بود .

شهادت مونس قبرمان ، پناه قیامتمان،امیر محشرمان،حیدر کرار را پیشاپیش به همه رهروانش تلسیت عرض می نمایم .

 

التماس دعای مخصوص

عبدالرضا هلالی